My FrEnZ

Wednesday, 28 September 2011

Projects Approved by State (January - July 2011)


State
January - July 2011
No
Domestic Investment
(RM)
Foreign Investment
(RM)
Total Proposed Capital Investment(RM)
Johor1103,023,714,9192,926,718,9975,950,433,916
Selangor1582,175,501,9173,388,202,0915,563,704,008
Sarawak274,140,272,328874,620,7185,014,893,046
Pulau Pinang561,037,375,6573,587,501,5084,624,877,165
Melaka271,688,857,0331,693,229,2523,382,086,285
Negeri Sembilan 231,488,302,306797,587,8642,285,890,170
Terengganu13284,438,8441,086,704,7441,371,143,588
Pahang17361,916,309626,629,284988,545,593
Perak18830,995,90278,553,129909,549,031
Kedah29100,681,039587,669,515688,350,554
Sabah21644,208,77940,154,230684,363,009
Kuala Lumpur10134,489,407100,773,844235,263,251
Kelantan32,240,5736,651,0008,891,573
Perlis28,310,52008,310,520
Labuan----
TOTAL51415,921,305,53315,794,996,17631,716,301,709




Statistik terkini MIDA (Malaysia Industrial Development Authority) mengenai pelaburan perindustrian di Malaysia bagi tempoh Januari hingga Julai 2011 mengikut negeri menunjukkan bahawa negeri JOHOR telah mencapai jumlah pelaburan perindustrian yang TERTINGGI iaitu sebanyak RM 6.0 billion bagi tempoh tersebut.


Jumlah pelaburan asing yang tertinggi

JOHOR menduduki tempat ke-3 bagi jumlah pelaburan asing yang tertinggi di Malaysia iaitu di bawah Pulau Pinang (pertama) dan Selangor (ke-2) . JOHOR berjaya memperoleh pelaburan asing sebanyak RM2.9 bilion.


Jumlah projek perindustrian yang tertinggi

JOHOR menduduki tempat ke-2 dalam jumlah projek perindustrian tertinggi di Malaysia dengan 110 projek perindustrian di bawah Selangor yang mempunyai 158 projek. Angka ini merupakan 21% daripada jumlah projek bagi seluruh Malaysia.Tempat ke-3 ialah Pulau Pinang,sebanyak 56 projek.


Pelaburan asing dan tempatan yang seimban
RM 2.9 billion atau 49% daripada pelaburan di JOHOR terdiri daripada pelaburan asing manakala 51% atau RM 3.0 billion terdiri daripada pelaburan tempatan (tempat ke-2). Ini menunjukkan bahawa pelabur tempatan juga berkeyakinan tinggi dan optimis untuk terus meningkatkan pelaburan mereka di JOHOR.


JOHOR kekal sebagai destinasi pelaburan yang popular

Semua statistik positif yang diperlihatkan oleh negeri JOHOR dalam aspek pelaburan tempatan dan asing menunjukkan negeri ini sememangnya menjadi destinasi utama bagi para pelabur dari dalam dan luar negara.



Sumber :

0 comments:

Post a Comment